filemkita.com/festival


Festival Filem Malaysia (FFM) ke-17, 2004

Tarikh: 25 - 26 Jun 2004
Tempat: Pusat Dagangan Dunia Putra, Kuala Lumpur

Filem Terbaik - Paloh (Filem Negara Malaysia)

Pengarah Terbaik - Adman Salleh
(Paloh)
Pelakon Lelaki Terbaik - Eman Manan
(Buai Laju-Laju)
Pelakon Wanita Terbaik - Nasha Aziz
(Trauma)
Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik - Rosyam Nor
(Pontianak Harum Sundal Malam)
Pelakon Pembantu Wanita Terbaik - Sharifah Aleya
(Trauma)

Cerita Asal Terbaik
- Afdlin Shauki
(Buli)
Lakon Layar Terbaik - Afdlin Shauki
(Buli)

Adman Salleh Pengarah Terbaik disampaikan oleh Rahim Razali Eman Manan Pelakon lelaki terbaik kali ke-3 Meor Hashim Manap, Nanu dan Janet Khoo
Afdlin diapit oleh Erma dan Ellie Rosyam menerima anugerah telefilem terbaik dari Eizlan Para jemputan Rosyam Nor dan Eman Manan Para pemenang anugerah

Sinematografi Terbaik
- Teoh Gay Hian
(Paloh)
Penyunting Terbaik - Meor Hashim Manap
(Pontianak Harum Sundal Malam)
Skor Muzik Asal Terbaik - Ayob Ibrahim
(Paloh)
Penata Seni Terbaik - Fadhil Ahmad
(Paloh)
Penata Bunyi Terbaik - Azreedin Hamzah
(Paloh)

Pelakon Komedi Terbaik
- Sheila Rusly
(MX3)
Pelakon Kanak-Kanak Terbaik - Ahmad Danial Hazly
(Berlari Ke Langit)
Pengarah Harapan - Afdlin Shauki
(Buli)
Pelakon Harapan Lelaki - Achik Spin
(Diari Romeo)
Pelakon Harapan Wanita - Nur Fazura
(Bicara Hati)

Anugerah Khas Juri 1
- Lang Buana
(tema perpaduan kaum)
Anugerah Khas Juri 2 - Cinta Kolestrol
(filem box-office)
Anugerah Khas Juri 3 - Gila-Gila Pengantin Remaja
(filem komedi)
Poster Terbaik - Lang Buana

Pelakon Lelaki Sepanjang Zaman
- Ahmad Mahmud
Pelakon Wanita Sepanjang Zaman - Datuk Maria Menado
Karyawan Sepanjang Zaman - Hussein Abu Hassan
Anugerah Karyawan Muda - Osman Ali

Rashid Sibir Nor Fazura Rosyam - Pelakon pembantu terbaik Sharifah Aleya Afdlin Shauki menerima 3 anugerah!!
*gambar-gambar siaran berita TV1

LAIN-LAIN:

Telefilem Terbaik - Sekeras Kerikil
(Suhan Movies/Rosyam Nor)
Pengarah Telefilem Terbaik
- Rashid Sibir
(Sekeras Kerikil)
Skrip Telefilem Terbaik - Mohd Noor Kadir
(Rebah Di Pintu Syurga)

Filem Dokumentari TerbaikPostcards From A Prime Minister
Pengarah Dokumentari TerbaikAzizi Suratman
(Meniti Gerbang Kedewasaan)
Skrip Dokumentari Terbaik
Postcards From A Prime Minister

Filem Animasi Terbaik
Essential History
Pengarah Animasi Terbaik
- Tey Cheng Chan
(Essential History)
Skrip Animasi Terbaik
Tey Cheng Chan
(Essential History)

Filem Pendek Terbaik
My Father & His Celluloid
Pengarah Filem Pendek Terbaik
Daven Raghavan
(My Father & His Celluloid)
Skrip Filem Pendek Terbaik
Sheikh Munasar Abdullah
(Keluarga Saya)

Filem Iklan Terbaik
KL Tourism Vignettes Business & Pleasure
Pengarah Filem Iklan Terbaik
Chua Mui Hock
(Toyota Altis 'Stuntman')
Skrip Filem Iklan Terbaik
Film Stage Sdn Bhd
(Your My Everything)


www.filemkita.com 1999-2006 khys